To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a láskou být milován
Prosím mé návštěvníky, aby propřípad, kdyby něco chybělo, nefungovaly odkazy nebo nešly videa. Prosím Vás, aby jste mi napsali do komentářů nebo na email, aby jsem to mohla napravit. Děkuji. Aya. =O)

Příběh Život Aya Akira Zde
Novinky:
Život Aya Akira - Nečestný boj díl 16
Každá mince má dvě strany - část 10

Srpen 2014

Princezna Mononoke

29. srpna 2014 v 13:18 | Aya

Princezna Mononoke


Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou prince Ashitaky. Zda oba dva překonají různé překážky, které na ně čekají, se dozvíte ve filmu Princezna Mononoke. Od slavného tvůrce Hayano Miyazaki.

Hotaru no Haka

29. srpna 2014 v 13:15 | Aya

Hotaru no Haka


Ponurý příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří se snaží přežít hrůzy Druhé světové války. Seita a jeho malá sestřička Setsuko jsou ponecháni osudu, když jejich maminka zemře na následky zranění po ničivém bombardování. Otec slouží u japonského námořnictva, ale rodina od něj už dlouhou dobu nedostala žádné zprávy. Dětí se ujme teta, avšak kvůli častým neshodám Seita se Setsuko odchází. Najdou si přístřeší, ale obstarat dostatek jídla je téměř nemožné... Hrob světlušek je založen na stejnojmenném románu podle skutečných událostí Akiyuki Nosaky. Bývá považován za jeden z nejpůsobivějších protiválečných snímků. V kinech byl promítán společně s pohádkovým anime Můj soused Totoro, který měl diváky po traumatickém zážitku povzbudit.

Můj soused Totoro

29. srpna 2014 v 13:10 | Aya

Můj soused Totoro


Satsuke a její malá sestřička Mei se společně s tatínkem stěhují do nového domu na venkově. Jejich maminka je v nemocnici, tatínek má hodně práce, a tak oběma, zejména však malé Mei, zůstává spousta času na seznamování se s novým domovem. Brzy poznají, že dům a jeho okolí nejsou jen tak ledajaké, ale že jsou obývány nejrůznějšími kouzelnými bytostmi. Díky zvědavé Mei narazí na dobráckého lesního ducha Totora, se kterým za krátko zažijí nejedno úžasné dobrodružství, ve světě, který mohou spatřit jen dětské oči. Od světoznámého tvůrce Hayano Miyazaki.

Laputa: Nebeský zámek

29. srpna 2014 v 13:02 | Aya

Laputa: Nebeský zámek


Do náruče Pazua, kluka z hornického městečka, se jednoho dne snese z nebe dívka Sheeta, která má kolem krku tajemný modrý kámen. Brzy zjišťují, že se jedná o mocný kámen z levitačního krystalu, po kterém usilovně pátrají nejen ziskuchtiví vzdušní piráti, ale i tajemní vládní agenti. Krystal totiž neznamená jen velké bohatství, ale může být i klíčem k Laputě - dávnému a legendárnímu městu, které pluje po obloze a ukrývá v sobě nejen obrovské bohatství, ale také obrovskou moc. Tento film je od světoznámého tvůrce Hayano Miyazaki.

Sakesama no Patema

28. srpna 2014 v 12:26 | Aya

Sakesama no Patema

Princezna Patema celý život strávila pod zemí. Po katastrofickém pokusu o spoutání alternativních zdrojů energie se musel její lid usadit v temné a stísněné síti podzemních tunelů. V temnotě sní o dobrodružstvích na povrchu. Na povrchu země je chlapec jménem Eji. Zemřel mu otec, a tak nemá nikoho. Nezapadá ve škole, ani ve společnosti. Jeho svět ovládá již po generace tyranský rod Izamura. Jen vůdce ví o druhém životě v podzemí a chce ho zničit. Městu ve středu království dominuje obří Řídící věž. Tato dvojice se brzy zaplete do velkých událostí, které postaví jejich světy na hlavu. Jak se jim to podaří se dozvíte ve filmu Sakasama no Patema.

Hoshi wo ou Kodomo

27. srpna 2014 v 12:16 | Aya

Hoshi wo ou Kodomo

Otec Asuny zemřel, ještě když byla malá. Její máma pracuje dlouhé hodiny v nemocnici, jako zdravotní sestra. Právě proto se Asuna cítí být osamocená a tráví svůj volný čas na vysokém kopci, kde zachytává různé zvuky pomocí jejího starého rádia. Jednoho dne ji nedaleko odtud napadne záhadný tvor. Na poslední chvíli ji zachrání chlapec jménem Shun, který údajně pochází z krajiny Agartha. Na druhý den se už nepotkají, protože Shun náhle zemře. Asuna náhodou ve škole zjistí, že Agartha je legendární země, kde je možné vzkřísit člověka. Není jediná, kdo někoho ztratila, a tak se svým učitelem se vydávají na cestu. Jak to celé dopadne se dozvíte ve filmu Hoshi wo ou Kodomo.

Boys Before Flowers

26. srpna 2014 v 23:17 | Aya

Boys Before Flowers

Geum Jan Di je obyčejné děvče, její rodina vlastní čistírnu oblečení v blízkosti prestižní školy Shin Hwa College. Potom, co Jan Di zachrání jednoho žáka před pokusem o sebevraždu, dostane možnost studovat na této škole. Hned pi příchodě se poznává s tzv. F4, vyhlášenou skupinkou nejbohatších a nejarogantnějších studentů. Jan Di má velký smysl pro spravedlnost, proto se jí nelíbí, jakým způsobem zachází F4 s ostatními studenty a vyhlásí osobní vojnu lídrovi z F4 Gu Jun Pyo. Postupně ale zjištuje, že jeden z členů F4 Ji Hoo ji není vůbec lhostejný. Co je však ještě horší, lídr Gu Jun Pyo se rozhodne, že Geum Jan Di, bude jeho dívka. Jak to celé dopadne se dozvíte ve 25 dílné korejské dorama.

Dopis pro Momo

26. srpna 2014 v 17:45 | Aya

Dopis pro Momo

Po smrti otce se třináctiletá dívka Momo, přestěhuje z Tokia do domu své matky na vzdáleném ostrově Shio. V novém prostředí se necítí dobře, ale ještě víc ji trápí nedokončený dopis od otce, který má pouze dvě slova: "Drahá Momo". Dívka se snaží pochopit, co jí chtěl otec sdělit. Mezitím se na jindy poklidném ostrově, začnou dít podivné věci. Z podkroví domu se ozývají zvláštní zvuky a Momo, se vydá na průzkum. Seznámí se, se skupinou skřítků a pomalu začíná chápat, jak strohý dopis souvisí se záhadnými událostmi a s jejím příchodem na ostrov Shio. Podaří se to Momo vyřešit? To se dozvíte ve filmu Dopis pro Momo.

Redline

26. srpna 2014 v 16:46 | Aya

Redline

Každých pět let se konají závody s názvem Redline na místě, které se odhalí krátce před začátkem závodů. Tentokrát se závody budou konat na Robo-světě. Místní vláda se snaží závody, které nemají žádné pravidla, překazit. V tomto souboji platí. Ten, kdo zvítězí v Redline, vítězí. Sweet JP je vzácný závodník, který preferuje retro styl a hrubou sílu. Trápí ho však zapojení vlády do závodů. Sonoshee McLaren představuje silnou konkurenci, když JP porazila, ovšem je později nucena v závodech překonat vlastní limit. Kdo vyhraje v robo-světě se dozvíte ve filmu Redline.


NatsuCon

26. srpna 2014 v 11:47 | Aya |  Oznámení

NatsuCon 2014

Ano! Opět se vracím a chci napsat něco o NatsuConu. =D
Ti, co jste ještě na NatsuCon ani jednou nezavítali, tak Vám tento Con vřele doporučiji! Rozhodn jsem si tuto akci užila stejnak, jako Animefest 2014. Prostě tyhle dva Cony jsou v mé příčce nejlepší!
Přístup k lidem nejlepší, všichni se Vám snaží pomoci.
Nevím o tom, že by se nějaká přednáška rušila, takže prostě perfektní. =)) Workshopy senzační! A hrací místnost jak by smet =D
V sobotu před tombolou NatsuCon pořádal ohňostroj, byla jsem z toho opravdu nadšená.
Dokonce byly ještě volné místa na spaní, nidko nespal na chodbě! Žádný alkohol, žádné poblité místa a kdo byl trochu napitý, byl okamžitě vyhozen z festivalu. NatsuCon je prostě jiná liga. Nejleší! *-*
Jen, co mi trochu zamrzelo byly některé věci, které nebyly napsané v programu vůbec a to třeba Batsugame, nebo burza (lidi, co se potřebovali něčeho zbavit.) Ale nemohu si moc ztěžovat, protože sama jsem prodávala na burze a jsem spokojená.
Upřímě jsem ani netušila, že mé věci se budou tak moc líbit. *-* dokonce se mé kanzashi rozprodalo ještě den předem, než vůbec začala burza. =D ale jsem opravdu štastná, kdyby někdo chtěl tak ještě jendou budu propagovat svoji stránku =D https://www.facebook.com/ayurucnitvorba nedělám jen kanzashi, ale věci na přání atd. =))

P.S.: V průběhu dne sem přidám ještě recenzi na Redline, Dopis pro Momo a doramu Boys before flower. =)) když říkám v pruběhu tak v pruběhu, musím se učit angličtinu. =))

Tak a nějaké ty fotky byste chtěli ne? =D Jen něco málo sem dám.
Vím, že to asi nemá cenu, ale přála bych si, kdybyste kopírovali se zdrojem, nebo články nekopírovali vůbec. =O)) Aya