To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a láskou být milován
Prosím mé návštěvníky, aby propřípad, kdyby něco chybělo, nefungovaly odkazy nebo nešly videa. Prosím Vás, aby jste mi napsali do komentářů nebo na email, aby jsem to mohla napravit. Děkuji. Aya. =O)

Příběh Život Aya Akira Zde
Novinky:
Život Aya Akira - Nečestný boj díl 16
Každá mince má dvě strany - část 10

Legenda o 12 zvířat v čínském horoskopu

13. června 2013 v 22:17 | Aya
Legenda o 12 zvířat v čínském horoskopu

Asi bych měla na tohleto udělat taky nějakou vyhrazenou rubriku, ale zatím to nechám =D pracuji právě teď na eseji, nebo-li obhajobě své závěrečné klauzurní práce. Malovala jsem obraz, který má znázornovat mé čínské znamení jsem ve znamení psa. =)) no a tak přemýšlím, co napsat ještě na svoji obhajobu, nic moc mě nenapadá a nejdednou! Jsem si vzpomněla na anime Fruits Basket, to anime se mi strášně moc líbilo, ale nedokoukala jsem ho z důvodu, že mi ho zrušili, a potom jsem se k němu nějak nedostala... Díky anime, FB, kde je postupně vyobrazená legenda, tak jsem ji hledala na internetu. Absolutně jsem se divila, že na žádných českých stránkách, nebyla žádná legenda o vzniku čínského horoskopu. Jako WTF? Tak jsem si říkala, že to zkusím nějak dát dohromady a hold si něco vymyslím, nakonec jsem to zkusila ještě hledat na anglických stránkách. Olaáá, Našla! Sice jsem měla o práci víc s překladem, ale mám ji! a tudíž jsem se rozhodla, že se s vámi o tu legendu podělím *-*
Legenda o vzniku dvanácti zvířat ve znamení v čínském horoskopu.

Kdysi dávno, Bůh oznámil celé živočišné říši, že pro ně připraví skvělí závod. Prvních 12 zvířat, co se dostanou za cílovou čáru, by měl být udělen jeden rok v lunárním kalendáři. Zpráva se rychle šířila po celém světě a vzrušení zvířat rostlo všude. Mezi vzrušená zvířátka patřila kočka i myš. Obě tyto zvířata byli nejlepší z nejlepších přátel. Společně si hráli, spali a jedli. Když kočka uslyšela o velkém závodě, okamžitě to běžela říct myši. Myš radostně vyskočila a souhlasila s tím, že se oba dva zúčastni závodu. Po mnoha neklidných nocích myš myslela jen na vítězství v soutěži, ale kočce nic neřekla. Nakonec začne důležitý den… den závodu.
Všechna zvířata se sešla na startovní čáře a závod začíná! S fantastickou rychlostí se myš a kočka ujímají vedení. Běží skrz pichlavé keře, po travnatých loukách, až narazili na obrovskou řeku. Proud byl tak silný, že ji nemohli přeplavat. Nakonec je doběhl buvol. Myš byla velice chytrá, a tak navrhla: "Pane buvol, protože je váš zrak velmi špatný, pojďme si navzájem pomoci. Mě a kočku převezete na zádech na druhý břeh a já vám pomůžu nasměrovat přes řeku." To znělo jako velký plán pro každého. Buvol byl velmi silný a neměl potíže s přeplaváním přes řeku.
Jak se blížili na druhou stranu, myš radostně zajásala. "Podívejte se, podívejte se! Věž Císařského paláce!" Opravdu jasně červené slavnostní lucerny zářily všude kolem kouzelného království. Nyní, i když myš a kočka byli nejlepší přátelé, myš chtěla být první, víc, než cokoliv jiného na světě. Bez jediného slova, myš strčila do kočky a ta spadla do rozvodněné řeky. Kočka vyjekla a buvol se zeptal myši, co to bylo, myš jen odpověděla. "Nic… asi vítr. Rychle! Rychle! Už jsme skoro tam!" Zaječela myš. Když dorazili k břehu, myš vyskočila ze zad buvola a skončila na cílové čáře, jako první.
Bůh odměnil myš za první místo, jako druhý dorazil buvol. Krátce poté v cíli zařval silný tygr, za ním mu byl v patách šťastný králík. Z nebe sestoupil vznešený drak a přes křoví se doplazil had. Další přišli těsně kůň s kozou. Ze stromů se zhoupla opice z vinné révy. Kohout se zčeřeným peřím, byl tažený psem, který byl ve velmi dobré náladě. A v neposlední řadě běžel vepř a těšil se na hostinu, která čekala všechny zvířata. Bůh blahopřál všem 12 zvířat na vítězství v závodě. Kočka, která byla promáčená od hlavy k tlapám, vyrazila do paláce. Bůh poděkoval kočce za účasti v závodu, ale doběhla příliš pozdě. Od té doby kočka přísahala, že s myší budou navždy nepřátelé. A tak vznikla legenda o 12 lunárních znamení a nenávist kočky a myši.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 26. srpna 2013 v 20:56 | Reagovat

Tu myš (krysu) měl Bůh diskvalifikovat.
Tvůj článek mi kápnul do noty, neboť jsem se zrovinka dotazoval P.T. ctihodné obce blogerské, proč se kocůr nedostal do horoskopu - http://tlustjoch.blog.cz/1308/a44

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vím, že to asi nemá cenu, ale přála bych si, kdybyste kopírovali se zdrojem, nebo články nekopírovali vůbec. =O)) Aya